Kodi zonal Reuth b PlauenQyteti/qyteza ose krahina:Reuth b Plauen
Kodi zonal:037435     (+4937435)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Reuth b Plauen (Gjermania)


Prefiksi 037435 është kodi i zonës për Reuth b Plauen. Dhe Reuth b Plauen ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Reuth b Plauen, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Reuth b Plauen, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4937435.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4937435 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Reuth b Plauen për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004937435.
Llogaritësi I numrit të telefonit