Kodi zonal Rehburg-LoccumQyteti/qyteza ose krahina:Rehburg-Loccum
Kodi zonal:05766     (+495766)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Rehburg-Loccum (Gjermania)


Prefiksi 05766 është kodi i zonës për Rehburg-Loccum. Dhe Rehburg-Loccum ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Rehburg-Loccum, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Rehburg-Loccum, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +495766.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +495766 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Rehburg-Loccum për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00495766.
Llogaritësi I numrit të telefonit