Kodi zonal Rätzlingen Sachs-AnhQyteti/qyteza ose krahina:Rätzlingen Sachs-Anh
Kodi zonal:039057     (+4939057)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Rätzlingen Sachs-Anh (Gjermania)


Prefiksi 039057 është kodi i zonës për Rätzlingen Sachs-Anh. Dhe Rätzlingen Sachs-Anh ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Rätzlingen Sachs-Anh, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Rätzlingen Sachs-Anh, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4939057.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4939057 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Rätzlingen Sachs-Anh për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004939057.
Llogaritësi I numrit të telefonit