Kodi zonal PurworejoQyteti/qyteza ose krahina:Purworejo
Kodi zonal:0275     (+62275)

Shteti:

Indonezia


Kodi zonal Purworejo (Indonezia)


Prefiksi 0275 është kodi i zonës për Purworejo. Dhe Purworejo ndodhet në Indonezia. Nëse ndodheni jashtë Indonezia dhe dëshironi të telefononi një person në Purworejo, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Indonezia është +62, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Purworejo, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +62275.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +62275 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Purworejo për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0062275.
Llogaritësi I numrit të telefonit