Kodi zonal Pottendorf (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Pottendorf

Kodi zonal / hyrja telefonike:

2623     (+43 2623)

Shteti:

Austria

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Pottendorf (hyrja telefonike)


Prefiksi 2623 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Pottendorf. Dhe Pottendorf ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Pottendorf, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43 (0043), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Pottendorf, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 2623. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +43 2623 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Pottendorf për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 2623.