Kodi zonal Pokrovka (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Pokrovka

Kodi zonal / hyrja telefonike:

3464     (+996 3464)

Shteti:

Kirgistani

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Pokrovka (hyrja telefonike)


Prefiksi 3464 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Pokrovka. Dhe Pokrovka ndodhet në Kirgistani. Nëse ndodheni jashtë Kirgistani dhe dëshironi të telefononi një person në Pokrovka, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kirgistani është +996 (00996), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Pokrovka, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +996 3464. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +996 3464 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Pokrovka për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00996 3464.