Kodi zonal Paso de PatriaQyteti/qyteza ose krahina:Paso de Patria
Kodi zonal:785     (+595 785)

Shteti:

Paraguai


Kodi zonal Paso de Patria (Paraguai)


Prefiksi 785 është kodi i zonës për Paso de Patria. Dhe Paso de Patria ndodhet në Paraguai. Nëse ndodheni jashtë Paraguai dhe dëshironi të telefononi një person në Paso de Patria, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Paraguai është +595, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Paso de Patria, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +595 785.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +595 785 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Paso de Patria për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00595 785.
Llogaritësi I numrit të telefonit