Kodi zonal Pare Pare, Pinrang, Sidenreng Rappang (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Pare Pare, Pinrang, Sidenreng Rappang

Kodi zonal / hyrja telefonike:

0421     (+62421)

Shteti:

Indonezia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Pare Pare, Pinrang, Sidenreng Rappang (hyrja telefonike)


Prefiksi 0421 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Pare Pare, Pinrang, Sidenreng Rappang. Dhe Pare Pare, Pinrang, Sidenreng Rappang ndodhet në Indonezia. Nëse ndodheni jashtë Indonezia dhe dëshironi të telefononi një person në Pare Pare, Pinrang, Sidenreng Rappang, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Indonezia është +62 (0062), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Pare Pare, Pinrang, Sidenreng Rappang, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +62 421. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +62 421 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Pare Pare, Pinrang, Sidenreng Rappang për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0062 421.