Kodi zonal Pabstorf (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Pabstorf

Kodi zonal / hyrja telefonike:

039428     (+4939428)

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Pabstorf (hyrja telefonike)


Prefiksi 039428 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Pabstorf. Dhe Pabstorf ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Pabstorf, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Pabstorf, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 39428. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 39428 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Pabstorf për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 39428.