Kodi zonal Oud-Beijerland (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Oud-Beijerland

Kodi zonal / hyrja telefonike:

0186     (+31186)

Shteti:

Holanda

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Oud-Beijerland (hyrja telefonike)


Prefiksi 0186 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Oud-Beijerland. Dhe Oud-Beijerland ndodhet në Holanda. Nëse ndodheni jashtë Holanda dhe dëshironi të telefononi një person në Oud-Beijerland, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Holanda është +31 (0031), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Oud-Beijerland, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +31 186. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +31 186 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Oud-Beijerland për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0031 186.