Kodi zonal OsornoQyteti/qyteza ose krahina:Osorno
Kodi zonal:64     (+56 64)

Shteti:

Kili


Kodi zonal Osorno (Kili)


Prefiksi 64 është kodi i zonës për Osorno. Dhe Osorno ndodhet në Kili. Nëse ndodheni jashtë Kili dhe dëshironi të telefononi një person në Osorno, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kili është +56, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Osorno, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +56 64.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +56 64 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Osorno për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0056 64.
Llogaritësi I numrit të telefonit