Kodi zonal Okondja (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Okondja

Kodi zonal / hyrja telefonike:

169     (+241 169)

Shteti:

Gaboni

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Okondja (hyrja telefonike)


Prefiksi 169 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Okondja. Dhe Okondja ndodhet në Gaboni. Nëse ndodheni jashtë Gaboni dhe dëshironi të telefononi një person në Okondja, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gaboni është +241 (00241), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Okondja, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +241 169. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +241 169 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Okondja për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00241 169.