Kodi zonal Örbyhus-DannemoraQyteti/qyteza ose krahina:Örbyhus-Dannemora
Kodi zonal:0295     (+46295)

Shteti:

Suedia


Kodi zonal Örbyhus-Dannemora (Suedia)


Prefiksi 0295 është kodi i zonës për Örbyhus-Dannemora. Dhe Örbyhus-Dannemora ndodhet në Suedia. Nëse ndodheni jashtë Suedia dhe dëshironi të telefononi një person në Örbyhus-Dannemora, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Suedia është +46, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Örbyhus-Dannemora, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +46295.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +46295 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Örbyhus-Dannemora për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0046295.
Llogaritësi I numrit të telefonit