Kodi zonal Ömnögovi (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Ömnögovi

Kodi zonal / hyrja telefonike:

4551     (+976 4551)

Shteti:

Mongolia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Ömnögovi (hyrja telefonike)


Prefiksi 4551 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Ömnögovi. Dhe Ömnögovi ndodhet në Mongolia. Nëse ndodheni jashtë Mongolia dhe dëshironi të telefononi një person në Ömnögovi, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mongolia është +976 (00976), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Ömnögovi, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +976 4551. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +976 4551 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Ömnögovi për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00976 4551.