Kodi zonal Oed-Oehling (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Oed-Oehling

Kodi zonal / hyrja telefonike:

7478     (+43 7478)

Shteti:

Austria

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Oed-Oehling (hyrja telefonike)


Prefiksi 7478 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Oed-Oehling. Dhe Oed-Oehling ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Oed-Oehling, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43 (0043), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Oed-Oehling, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 7478. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +43 7478 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Oed-Oehling për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 7478.