Kodi zonal NybroQyteti/qyteza ose krahina:Nybro

Kodi zonal:

0481     (+46481)

Shteti:

Suedia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Nybro, Suedia


Prefiksi 0481 është kodi i zonës për Nybro. Dhe Nybro ndodhet në Suedia. Nëse ndodheni jashtë Suedia dhe dëshironi të telefononi një person në Nybro, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Suedia është +46 (0046), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Nybro, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +46 481. Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +46 481 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Nybro për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0046 481.