Kodi zonal Nyahururu (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Nyahururu

Kodi zonal / hyrja telefonike:

065     (+25465)

Shteti:

Kenia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Nyahururu (hyrja telefonike)


Prefiksi 065 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Nyahururu. Dhe Nyahururu ndodhet në Kenia. Nëse ndodheni jashtë Kenia dhe dëshironi të telefononi një person në Nyahururu, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kenia është +254 (00254), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Nyahururu, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +254 65. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +254 65 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Nyahururu për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00254 65.