Kodi zonal NumeyelQyteti/qyteza ose krahina:Numeyel
Kodi zonal:5666     (+220 5666)

Shteti:

Gambia


Kodi zonal Numeyel (Gambia)


Prefiksi 5666 është kodi i zonës për Numeyel. Dhe Numeyel ndodhet në Gambia. Nëse ndodheni jashtë Gambia dhe dëshironi të telefononi një person në Numeyel, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gambia është +220, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Numeyel, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +220 5666.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +220 5666 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Numeyel për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00220 5666.
Llogaritësi I numrit të telefonit