Kodi zonal NoyemberianQyteti/qyteza ose krahina:Noyemberian
Kodi zonal:0266     (+374266)

Shteti:

Armeni


Kodi zonal Noyemberian (Armeni)


Prefiksi 0266 është kodi i zonës për Noyemberian. Dhe Noyemberian ndodhet në Armeni. Nëse ndodheni jashtë Armeni dhe dëshironi të telefononi një person në Noyemberian, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Armeni është +374, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Noyemberian, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +374266.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +374266 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Noyemberian për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00374266.
Llogaritësi I numrit të telefonit