Kodi zonal Nossentiner HütteQyteti/qyteza ose krahina:Nossentiner Hütte
Kodi zonal:039927     (+4939927)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Nossentiner Hütte (Gjermania)


Prefiksi 039927 është kodi i zonës për Nossentiner Hütte. Dhe Nossentiner Hütte ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Nossentiner Hütte, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Nossentiner Hütte, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4939927.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4939927 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Nossentiner Hütte për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004939927.
Llogaritësi I numrit të telefonit