Kodi zonal North Bengkulu, Muko-muko (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:North Bengkulu, Muko-muko

Kodi zonal / hyrja telefonike:

0737     (+62737)

Shteti:

Indonezia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal North Bengkulu, Muko-muko (hyrja telefonike)


Prefiksi 0737 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për North Bengkulu, Muko-muko. Dhe North Bengkulu, Muko-muko ndodhet në Indonezia. Nëse ndodheni jashtë Indonezia dhe dëshironi të telefononi një person në North Bengkulu, Muko-muko, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Indonezia është +62 (0062), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në North Bengkulu, Muko-muko, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +62 737. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +62 737 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në North Bengkulu, Muko-muko për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0062 737.