Kodi zonal Nomgon (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Nomgon

Kodi zonal / hyrja telefonike:

5348     (+976 5348)

Shteti:

Mongolia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Nomgon (hyrja telefonike)


Prefiksi 5348 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Nomgon. Dhe Nomgon ndodhet në Mongolia. Nëse ndodheni jashtë Mongolia dhe dëshironi të telefononi një person në Nomgon, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mongolia është +976 (00976), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Nomgon, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +976 5348. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +976 5348 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Nomgon për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00976 5348.