Kodi zonal Ngaremlengui (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Ngaremlengui

Kodi zonal / hyrja telefonike:

733     (+680 733)

Shteti:

Palau

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Ngaremlengui (hyrja telefonike)


Prefiksi 733 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Ngaremlengui. Dhe Ngaremlengui ndodhet në Palau. Nëse ndodheni jashtë Palau dhe dëshironi të telefononi një person në Ngaremlengui, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Palau është +680 (00680), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Ngaremlengui, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +680 733. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +680 733 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Ngaremlengui për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00680 733.