Kodi zonal New BussaQyteti/qyteza ose krahina:New Bussa
Kodi zonal:033     (+23433)

Shteti:

NigeriaPrefiksi 033 është kodi i zonës për New Bussa. Dhe New Bussa ndodhet në Nigeria. Nëse ndodheni jashtë Nigeria dhe dëshironi të telefononi një person në New Bussa, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Nigeria është +234, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në New Bussa, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +23433.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +23433 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në New Bussa për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0023433.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal New Bussa (Nigeria)