Kodi zonal NeutraublingQyteti/qyteza ose krahina:Neutraubling
Kodi zonal:09401     (+499401)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Neutraubling (Gjermania)


Prefiksi 09401 është kodi i zonës për Neutraubling. Dhe Neutraubling ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Neutraubling, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Neutraubling, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +499401.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +499401 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Neutraubling për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00499401.
Llogaritësi I numrit të telefonit