Kodi zonal Neustadt an der OrlaQyteti/qyteza ose krahina:Neustadt an der Orla
Kodi zonal:036481     (+4936481)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Neustadt an der Orla (Gjermania)


Prefiksi 036481 është kodi i zonës për Neustadt an der Orla. Dhe Neustadt an der Orla ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Neustadt an der Orla, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Neustadt an der Orla, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4936481.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4936481 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Neustadt an der Orla për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004936481.
Llogaritësi I numrit të telefonit