Kodi zonal Neustadt a d WaldnaabQyteti/qyteza ose krahina:Neustadt a d Waldnaab
Kodi zonal:09602     (+499602)

Shteti:

GjermaniaPrefiksi 09602 është kodi i zonës për Neustadt a d Waldnaab. Dhe Neustadt a d Waldnaab ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Neustadt a d Waldnaab, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Neustadt a d Waldnaab, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +499602.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +499602 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Neustadt a d Waldnaab për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00499602.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal Neustadt a d Waldnaab (Gjermania)