Kodi zonal Neustadt a d Aisch (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Neustadt a d Aisch

Kodi zonal / hyrja telefonike:

09161     (+499161)

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Neustadt a d Aisch (hyrja telefonike)


Prefiksi 09161 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Neustadt a d Aisch. Dhe Neustadt a d Aisch ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Neustadt a d Aisch, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Neustadt a d Aisch, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 9161. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 9161 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Neustadt a d Aisch për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 9161.