Kodi zonal Neusiedl am See (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Neusiedl am See

Kodi zonal / hyrja telefonike:

2167     (+43 2167)

Shteti:

Austria

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Neusiedl am See (hyrja telefonike)


Prefiksi 2167 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Neusiedl am See. Dhe Neusiedl am See ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Neusiedl am See, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43 (0043), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Neusiedl am See, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 2167. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +43 2167 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Neusiedl am See për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 2167.