Kodi zonal Namur (Namen)Qyteti/qyteza ose krahina:Namur (Namen)
Kodi zonal:081     (+3281)

Shteti:

Belgjika


Kodi zonal Namur (Namen) (Belgjika)


Prefiksi 081 është kodi i zonës për Namur (Namen). Dhe Namur (Namen) ndodhet në Belgjika. Nëse ndodheni jashtë Belgjika dhe dëshironi të telefononi një person në Namur (Namen), përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Belgjika është +32, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Namur (Namen), përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +3281.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +3281 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Namur (Namen) për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 003281.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal Namur (Namen)