Kodi zonal Nakhon Nayok, Prachin Buri, Sa Kaeo (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Nakhon Nayok, Prachin Buri, Sa Kaeo

Kodi zonal / hyrja telefonike:

037     (+6637)

Shteti:

Tailanda

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Nakhon Nayok, Prachin Buri, Sa Kaeo (hyrja telefonike)


Prefiksi 037 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Nakhon Nayok, Prachin Buri, Sa Kaeo. Dhe Nakhon Nayok, Prachin Buri, Sa Kaeo ndodhet në Tailanda. Nëse ndodheni jashtë Tailanda dhe dëshironi të telefononi një person në Nakhon Nayok, Prachin Buri, Sa Kaeo, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Tailanda është +66 (0066), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Nakhon Nayok, Prachin Buri, Sa Kaeo, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +66 37. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +66 37 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Nakhon Nayok, Prachin Buri, Sa Kaeo për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0066 37.