Kodi zonal NahrendorfQyteti/qyteza ose krahina:Nahrendorf
Kodi zonal:05855     (+495855)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Nahrendorf (Gjermania)


Prefiksi 05855 është kodi i zonës për Nahrendorf. Dhe Nahrendorf ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Nahrendorf, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Nahrendorf, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +495855.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +495855 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Nahrendorf për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00495855.
Llogaritësi I numrit të telefonit