Kodi zonal MyaingQyteti/qyteza ose krahina:Myaing
Kodi zonal:6240     (+95 6240)

Shteti:

MianmarPrefiksi 6240 është kodi i zonës për Myaing. Dhe Myaing ndodhet në Mianmar. Nëse ndodheni jashtë Mianmar dhe dëshironi të telefononi një person në Myaing, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mianmar është +95, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Myaing, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +95 6240.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +95 6240 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Myaing për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0095 6240.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal Myaing (Mianmar)