Kodi zonal Mustin LauenburgQyteti/qyteza ose krahina:Mustin Lauenburg
Kodi zonal:04546     (+494546)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Mustin Lauenburg (Gjermania)


Prefiksi 04546 është kodi i zonës për Mustin Lauenburg. Dhe Mustin Lauenburg ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Mustin Lauenburg, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Mustin Lauenburg, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +494546.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +494546 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Mustin Lauenburg për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00494546.
Llogaritësi I numrit të telefonit