Kodi zonal Musakhel (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Musakhel

Kodi zonal / hyrja telefonike:

828     (+92 828)

Shteti:

Pakistani

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Musakhel (hyrja telefonike)


Prefiksi 828 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Musakhel. Dhe Musakhel ndodhet në Pakistani. Nëse ndodheni jashtë Pakistani dhe dëshironi të telefononi një person në Musakhel, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Pakistani është +92 (0092), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Musakhel, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +92 828. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +92 828 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Musakhel për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0092 828.