Kodi zonal MfouQyteti/qyteza ose krahina:Mfou
Kodi zonal:222321     (+237 222321)

Shteti:

Kameruni


Kodi zonal Mfou (Kameruni)


Prefiksi 222321 është kodi i zonës për Mfou. Dhe Mfou ndodhet në Kameruni. Nëse ndodheni jashtë Kameruni dhe dëshironi të telefononi një person në Mfou, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kameruni është +237, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Mfou, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +237 222321.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +237 222321 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Mfou për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00237 222321.
Llogaritësi I numrit të telefonit