Kodi zonal MetschowQyteti/qyteza ose krahina:Metschow
Kodi zonal:039994     (+4939994)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Metschow (Gjermania)


Prefiksi 039994 është kodi i zonës për Metschow. Dhe Metschow ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Metschow, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Metschow, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4939994.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4939994 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Metschow për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004939994.
Llogaritësi I numrit të telefonit