Kodi zonal Meihekou (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Meihekou

Kodi zonal / hyrja telefonike:

448     (+86 448)

Shteti:

Kina

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Meihekou (hyrja telefonike)


Prefiksi 448 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Meihekou. Dhe Meihekou ndodhet në Kina. Nëse ndodheni jashtë Kina dhe dëshironi të telefononi një person në Meihekou, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kina është +86 (0086), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Meihekou, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +86 448. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +86 448 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Meihekou për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0086 448.