Kodi zonal Mehltheuer Vogtl (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Mehltheuer Vogtl

Kodi zonal / hyrja telefonike:

037431     (+4937431)

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Mehltheuer Vogtl (hyrja telefonike)


Prefiksi 037431 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Mehltheuer Vogtl. Dhe Mehltheuer Vogtl ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Mehltheuer Vogtl, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Mehltheuer Vogtl, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 37431. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 37431 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Mehltheuer Vogtl për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 37431.