Kodi zonal MarsaQyteti/qyteza ose krahina:Marsa
Kodi zonal:25     (+356 25)
25     (+356 25)

Shteti:

Malta


Kodi zonal Marsa (Malta)


Prefiksi 25 është kodi i zonës për Marsa. Dhe Marsa ndodhet në Malta. Nëse ndodheni jashtë Malta dhe dëshironi të telefononi një person në Marsa, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Malta është +356, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Marsa, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +356 25.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +356 25 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Marsa për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00356 25.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal Marsa