Kodi zonal MarienheideQyteti/qyteza ose krahina:Marienheide
Kodi zonal:02264     (+492264)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Marienheide (Gjermania)


Prefiksi 02264 është kodi i zonës për Marienheide. Dhe Marienheide ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Marienheide, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Marienheide, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +492264.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +492264 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Marienheide për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00492264.
Llogaritësi I numrit të telefonit