Kodi zonal Maria Alm am Steinernen MeerQyteti/qyteza ose krahina:Maria Alm am Steinernen Meer
Kodi zonal:6584     (+43 6584)

Shteti:

Austria


Kodi zonal Maria Alm am Steinernen Meer (Austria)


Prefiksi 6584 është kodi i zonës për Maria Alm am Steinernen Meer. Dhe Maria Alm am Steinernen Meer ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Maria Alm am Steinernen Meer, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Maria Alm am Steinernen Meer, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 6584.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +43 6584 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Maria Alm am Steinernen Meer për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 6584.
Llogaritësi I numrit të telefonit