Kodi zonal MansouraQyteti/qyteza ose krahina:Mansoura
Kodi zonal:50     (+20 50)

Shteti:

EgjiptiPrefiksi 50 është kodi i zonës për Mansoura. Dhe Mansoura ndodhet në Egjipti. Nëse ndodheni jashtë Egjipti dhe dëshironi të telefononi një person në Mansoura, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Egjipti është +20, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Mansoura, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +20 50.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +20 50 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Mansoura për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0020 50.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal Mansoura (Egjipti)