Kodi zonal ManicaQyteti/qyteza ose krahina:Manica
Kodi zonal:251     (+258 251)

Shteti:

Mozambiku


Kodi zonal Manica (Mozambiku)


Prefiksi 251 është kodi i zonës për Manica. Dhe Manica ndodhet në Mozambiku. Nëse ndodheni jashtë Mozambiku dhe dëshironi të telefononi një person në Manica, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mozambiku është +258, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Manica, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +258 251.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +258 251 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Manica për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00258 251.
Llogaritësi I numrit të telefonit