Kodi zonal MangaunoQyteti/qyteza ose krahina:Mangauno
Kodi zonal:51     (+252 51)

Shteti:

Somalia


Kodi zonal Mangauno (Somalia)


Prefiksi 51 është kodi i zonës për Mangauno. Dhe Mangauno ndodhet në Somalia. Nëse ndodheni jashtë Somalia dhe dëshironi të telefononi një person në Mangauno, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Somalia është +252, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Mangauno, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +252 51.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +252 51 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Mangauno për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00252 51.
Llogaritësi I numrit të telefonit