Kodi zonal MainleusQyteti/qyteza ose krahina:Mainleus
Kodi zonal:09229     (+499229)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Mainleus (Gjermania)


Prefiksi 09229 është kodi i zonës për Mainleus. Dhe Mainleus ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Mainleus, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Mainleus, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +499229.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +499229 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Mainleus për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00499229.
Llogaritësi I numrit të telefonit