Kodi zonal Lippetal-LippborgQyteti/qyteza ose krahina:Lippetal-Lippborg
Kodi zonal:02527     (+492527)

Shteti:

GjermaniaPrefiksi 02527 është kodi i zonës për Lippetal-Lippborg. Dhe Lippetal-Lippborg ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Lippetal-Lippborg, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Lippetal-Lippborg, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +492527.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +492527 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Lippetal-Lippborg për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00492527.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal Lippetal-Lippborg (Gjermania)