Kodi zonal Linyi (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Linyi

Kodi zonal / hyrja telefonike:

539     (+86 539)

Shteti:

Kina

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Linyi (hyrja telefonike)


Prefiksi 539 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Linyi. Dhe Linyi ndodhet në Kina. Nëse ndodheni jashtë Kina dhe dëshironi të telefononi një person në Linyi, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kina është +86 (0086), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Linyi, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +86 539. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +86 539 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Linyi për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0086 539.