Kodi zonal Lehre-Essenrode (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Lehre-Essenrode

Kodi zonal / hyrja telefonike:

05301     (+495301)

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Lehre-Essenrode (hyrja telefonike)


Prefiksi 05301 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Lehre-Essenrode. Dhe Lehre-Essenrode ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Lehre-Essenrode, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Lehre-Essenrode, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 5301. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 5301 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Lehre-Essenrode për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 5301.