Kodi zonal Lebach-SteinbachQyteti/qyteza ose krahina:Lebach-Steinbach
Kodi zonal:06888     (+496888)

Shteti:

GjermaniaPrefiksi 06888 është kodi i zonës për Lebach-Steinbach. Dhe Lebach-Steinbach ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Lebach-Steinbach, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Lebach-Steinbach, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +496888.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +496888 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Lebach-Steinbach për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00496888.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal Lebach-Steinbach (Gjermania)